Sosyal Ağlar

Instagram Kalıcı Hesap Silme (Kolay Yol)

 

Instagram kalıcı hesap silme ismimları konusu ile ilgili sık bir şekilde soru alabilmektayız. Dünya’nın en çok sarfedilen sosyal medya programlarından bir tanesi olan Instagram, her gün yeni milyonlarca yeni üyeye ulaşıyor. Ulaştığı gibi bir yandan da Instagram kullanıcıları, Instagram hesabını kapamak amacıyla yöntemlere başvuruyor. Instagram hesabı nasıl kapatılır? Sorusu son günlerin tanınmış konularından bir tanesi bulunduğu amacıyla bu içeriğimizde Instagram kalıcı hesap silme başlığında güncel Instagram hesabı silme linkini paylaştık.

Instagram programsını kullanarak profil oluşturabilir ve profilinizde videolar, öyküler, fotoğraflar paylaşabilirsiniz. Hikayelerinizin üstüne müzikler ekleyebilir, Instagram notlar özelliği yardımıyla takipçilerinizle keyifli vakitlar geçirebilirsiniz. Peki, iş Instagram hesaplarınızı bundan sonra kullanmamaya geldiği vakit ne yapacaksınız? İşte o halde Instagram hesaplarınızı silmek isteyeceksiniz. Instagram kalıcı hesap silme ismimlarının her birisini paylaştık!

Instagram Nedir?

Instagram, kullanıcıların birbirleriyle gönderi, öykü ve mesaj paylaşmasına imkan tanıyan tanınmış bir resim ve video paylaşım sosyal ağ hizmetidir. Kullanımı olağanüstü derecede kolaydır. Tek yapmanız gereken bir fotoğraf ya da video çekmek, filtreler ve özel efektlerle özelleştirmek ve sonrasında dostlarınız ve takipçilerinizle paylaşmaktır. Hem de hashtag’leri arayarak ya da platformda nelerin trend bulunduğunu görerek takip edecek enteresan insanlar bulabilirsiniz.

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Silinebilir Mi?

Instagram hesaplarınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız, prosedür kolaydır ama geri döndürülemez. Bu, bir hesap silindikten sonra geri yüklenemeyeceği manasına gelir. Instagram hesaplarınızı silmek amacıyla Hesabınızı Sil sayfasına gidin ve sahip olunan alternatiflerden birini seçin. Buradan, silmek dilediğiniz hesapla temaslı geçerli bir e-posta adresi ya da telefon numarası sağlayarak kararınızı onaylamanız gerekecektir. Bu ismim tamamlandığında, Instagram hesaplarınız edebiyete dek silinmiş olacaktır. Bu prosedürü tamamladıktan sonra Instagram hesaplarınızı silme konusu ile ilgili fikrinizi değiştirirseniz, ne yazık ki bundan sonra geri alınamaz. Bu yüzden devam etmeden evvelce aslında dilediğiniz şeyin bu olmasından emin olun.

Instagram Kalıcı Hesap Silme

Instagram hesaplarınızı silmenin yolu çok kolaydır ama bir Instagram hesabı silindikten sonra geri döndürülemez. Hesabınızı sildikten sonra bütün fotoğraflarınız, videolarınız, beğenileriniz, takipçileriniz, mesajlarınız gitmiş olur. Bu da Instagram hesaplarınızı silmeden evvelce kesinlikle yedek almanızı gerektirecek bir haldur. Instagram hesaplarınızı silmeden evvelce kesinlikle bütün verilerinizi yedek almalısınız.

Instagram kalıcı hesap silme ve Instagram hesabı nasıl silinir? Sorularına iPhone’da ve Android’de nasıl silebileceğinize dair bütün detayı alçakta paylaştık. Android ya da iPhone kullanıcısı iseniz Instagram hesaplarınızı nasıl silebileceğiniz konusu ile ilgiliki endişelerinizi giderebilmek amacıyla 18.06.2023 itibariyle alçakta paylaştığımız ismimları programınız yeterlidir.

Instagram Hesap Silme iPhone

Instagram’ı bir iPhone’da tüketiyorsanız alttaki ismimları takip ederek Instagram hesaplarınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

iPhone’ununuzda Instagram programsını açın.
Hesabınıza gidin ve profilinizin sağ üst köşesindeki menüye tıklayın.
Ayarlar ve Gizlilik > Hesaplar Merkezi’ne girin.
Kişisel Detaylar seksiyonuna girin.
Hesap Sahipliği ve Kontrolü seksiyonuna girin.
Dondurma ya da Silme butonuna tıklayın.
Silmek dilediğiniz profili seçin.
‘Hesabı Sil’i seçin ve ‘Devam Et’ butonuna basın.
‘Hesabınızı namacıyla silmek istiyorsunuz?’ sorusu amacıyla menüden seçim yapın.
Şifrenizi girin.
‘Instagram hesabı sil’ butonuna basın.
Pin
Instagram
Pin
Instagram hesabı silme
Pin
Instagram hesap silme linki
Pin
Instagram hesabı nasıl kapatılır?
Pin
Instagram hesap kapatma
Pin
Instagram hesabını kapatma

Instagram hesaplarınızı silmek amacıyla bir bölgede 2 değişik seçeneğe denk geleceksiniz. O seksiyon amacıyla Instagram hesaplarınızı kalıcı olarak silebilir ya da hesaplarınızı dondurabilirsiniz. Devre dışı bıraktığınız vakit bütün hesaplarınızın sileceğini ve bunun geri döndürülemeyecek bulunduğunu unutmayın. Bir vakit Instagram’dan uzaklaşmak amacıyla Instagram hesaplarınızı vakitli olarak dondurmayı tercih etmelisiniz.

Instagram Hesap Silme Android

Instagram’ı Android bir aygıtta tüketiyorsanız ve Instagram hesaplarınızı kalıcı olarak silmenin yolunu arıyorsanız bu içerik sizlere dargın olacaktır. Cep telefonunuzla Instagram hesabını kalıcı olarak silmenin bütün ismimlarını kısa yoldan paylaştık.

Instagram hesaplarınızı direkt olarak Android’den silmenin olanağı yoktur. Instagram hesaplarınızı Android üzerinden silmek amacıyla tarayıcıyı kullanmanız gerekir. Hesabınızı silmenin tek yolu tarayıcı üzerinden Instagram’a giriş gerçekleştirme ve ismimları takip etmektir.

Android telefonunuzun tarayıcısına girin.
Tarayıcınızın adres çubuğuna https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ yazın.
‘Hesabınızı namacıyla silmek istiyorsunuz?’ sorusuna menüden cevap seçin.
Şifrenizi girin.
Instagram hesabı sil butonuna basın.
Instagram Hesap Silme Linki

Instagram hesaplarınızı silmek amacıyla Android ve masaüstü cihazlar amacıyla atacağınız ismimlar değişikdır. iPhone telefonlarda program üzerinden Instagram hesaplarınızı kolayçe silebiliyorken Android ve masaüsti bilgisayarlarda hal değişikdır. Tarayıcı üzerinden Instagram hesaplarınızı silebilir ya da dondurabilirsiniz.

Instagram hesaplarınızı silmek amacıyla kullanmanız gereken link:

Instagram Hesap Silme Linki Nasıl Kullanılır?

İşte hepsi bu kadar. Birkaç değişik ama kolay ismim yardımıyla Instagram hesaplarınızı kalıcı olarak Instagram’da silebilirsiniz. Instagram hesaplarınızı sildikten sonra hiçbir veriniz Instagram yapısında depolanmayacak ve kalıcı olarak silinmiş olacaktır.

Pin
Instagram Hesap Silme Linki
Instagram Hesabı Kapatınca Ne Olur?

Instagram hesaplarınızı kapamak zor bir iş değildir, ama baş karıştırıcı bir proses olabilir. İleride rastgele bir karışıklık ya da hatalı anlaşılma olmaması amacıyla hesabı kapatmaya karar verdiğinizde ne olacağının farkında olmanız önemlidir.

Instagram hesaplarınızı kapattığınızda, bütün fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, mesajlarınız ve takipçileriniz platformdan kalıcı olarak silinecektir. Bu, hiç kimsenin onları yine göremeyeceği ya da erişemeyeceği manasına gelir. Profil sayfanız da onu aramaya çalışan herkes amacıyla kullanılamaz duruma gelecektir.

Hesabınızın aktif bulunduğu vakit vakitsince daha evvelce sizi gönderilerde etiketlemiş ya da sizinle mesajlaşmışlarsa kullanıcı adınız başkalarının dost listelerinde görünmeye devam edebilir. Ancak, bireyi engellediyseniz, profil sayfanızı ya da gönderilerinizi göremezler.

Instagram Hesabı Kapatınca Geri Açılır Mı?

Instagram hesaplarınızı kalıcı olarak sildiyseniz bunu geri almanın yolu yoktur. Ancak Instagram hesaplarınızı kalıcı olarak silmek yerine geçici olarak kapattıysanız birkaç kolay ismim ile Instagram hesaplarınıza geri giriş yapabilirsiniz. Hesabınızı hata sonucu sildiyseniz ya da eski bir hesaplarınızı geri alabilmek istiyorsanız, yardım amacıyla Instagram’ın müşteri hizmetleri ekibine ulaşın. Ne bulunduğu ile ilgili düşünce verebilir ve olasıysa Instagram’a geri dönmek amacıyla en iyi nasıl ilerleyebileceğiniz konusu ile ilgili tavsiyelerde bulunabilirler.

Özetle, geçici olarak dönem dışı bırakılmış bir Instagram hesabını daha evvelce bulunduğu gibi aynı kimlik bulgulariyle giriş yaparak yinedan etkinleştirebilirsiniz, ama kalıcı olarak silinmiş bir hesap kurtarılamaz.

Instagram Hesabı Kapatınca Mesajlar Silinir Mi?

Cevap hayır. Bir Instagram hesabı kapatıldığında bütün direkt olarak mesajlar, gönderiler ve öyküler silinir.

Ancak, bir bireyin hesabını ne kadar vakit evvelce dönem dışı bıraktığına ya da sildiğine bağlı olarak, bu bulgular “Arşiv” klasörünüzde saklanıyor olabilir. Bir şahıs 90 günden daha uzun bir vakitdir etkin değilse, bundan sonra o dönemye ait bulgularine erişemez ya da bunları geri alamaz. Hem de, bir mesajı gönderdikten sonra silseniz bile, başka bireyin konuşmayı göndermeden evvelce kaydetmiş ya da ekran görüntüsünü almış olma ihtimalinin hala bulunduğunu unutmamak önemlidir.

Pin
Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?
Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram hesaplarınızı kalıcı olarak silmek yerine dondurmayı tercih edebilirsiniz. Instagram hesaplarınızı kalıcı olarak silmektense donduruyor olmanız Instagram verilerinizin silinmeyeceği manasına gelir. Kısaca fotoğraflarınız, videolarınız, mesajlarınız hiç bir şekilde Instagram’dan silinmemiş olur. Sadece kısa bir ara vermiş olursunuz ve geri döndüğünüzde bütün Instagram verileriniz yerinde durur.

Instagram hesabını dondurmak amacıyla şu ismimları takip edin:

Instagram.com’da seans açın.

Sağ üst köşedeki şahıs simgesine tıklayın.
Profilinizde ‘Profili Düzenle’ butonuna basın.
‘Hesabımı geçici olarak dönem dışı bırak’ opsiyonuna tıklayın.
‘Hesabınızı namacıyla dönem dışı bırakıyorsunuz?’ menüsünden cevap seçin.
Şifrenizi girin.
‘Hesabınızı geçici olarak dönem dışı bırakın’a tıklayın.
Instagram Hesabını Kapatmakla Dondurmak Arasındaki Fark Nedir?

Instagram’da hesaplarınız amacıyla size 2 değişik alternatif sunar. Eğer Instagram’a ara vermek dilerseniz kapamak yerine dondurmayı seçersiniz şayet tamamiyle hayatınızdan Instagram’ı yok etmek istiyorsanız hesaplarınızı kapatmayı tercih edebilirsiniz. Peki, ikisi arasındaki fark tam olarak nedir?

Instagram Hesap Silme Instagram Hesap Dondurma
Mesajlar Silinir Mesajlar Durur
Fotoğraflar Silinir Fotoğraflar Durur
Videolar Silinir Videolar Durur
Geri Döndürülemez İstediğiniz vakit hesaplarınızı geri açarsınız

Instagram Güncelleme Gelmiyor içeriğimize kesinlikle göz atın.

Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Instagram şifrenizi unuttuysanız endişelenmeyin. Bu vakitgelen bir problemdur ve sıfırlamanın birkaç yolu vardır. İşte yapmanız gerekenler:

Instagram programsını açın ya da bir internet tarayıcısında instagram.com adresine gidin ve “Giriş Yap” opsiyonuna tıklayın.
Hesabınızla temaslı kullanıcı adınızı, telefon numaranızı ya da e-posta adresinizi girin.
Oturum açma düğmesinin altındaki “Şifremi Unuttum?” düğmesine tıklayın.
Şifrenizi nasıl sıfırlamak dilediğinizi tercih debileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz (SMS mesajı ya da e-posta yoluyla). Bu yöntemlerden birini seçin ve buna göre ekranda görünen talimatları izleyin.
Sıfırlamayı ayarladıktan sonra, Instagram size şifrenizi sıfırlamanız amacıyla benzersiz bir bağlantı sahibi olan bir e-posta ya da kısa mesaj (seçtiğiniz seçeneğe bağlı olarak) gönderecektir. Bu bağlantıyı takip edin ve hesaplarınız amacıyla yeni bir şifre girin.

İşte bu kadar! Artık yeni şifrenizle Instagram‘a giriş yapabilmeli ve hesaplarınıza yinedan erişim sağlayabilmelisiniz. Şifrenizi sıfırlarken rastgele bir problem yaşarsanız, Instagram destek ekibiyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
maltepe escort kadıköy escort ataşehir escort kadıköy escort pendik escort kartal escort kadıköy escort